PROFILE LICEUM - WYBIERZ SWÓJ 

Akcja "Znamię! Znam je?"

Czerniak jest  jest najbardziej agresywnym nowotworem skóry,  jednym z najczęstszych nowotworów występujących wśród nastolatków, którzy często korzystają z solarium, nie stosują filtrów słonecznych i przebywają na słońcu w godzinach najwyższego promieniowania.  Liczba zachorowań na czerniaka w Polsce podwaja się co 10 lat, a średni czas przeżycia od momentu diagnozy to 6-8 miesięcy.

 "Znamię! Znam je?" to program edukacyjny dotyczący profilaktyki czerniaka, którego adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych. Program realizowany jest przez Fundację „Gwiazda Nadziei” w partnerstwie z Wojewódzkimi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz merytorycznym patronatem Akademii Czerniaka.

W realizacji programu uczestniczyli również uczniowie ALO z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.

Dzięki prezentacjom, filmikom oraz materiałom informacyjnym (ulotki, plakaty) dowiedzieli się, jak prawidłowo  rozpoznać cechy charakterystyczne dla czerniaka, w jaki sposób i jak często badać skórę oraz jak chronić się  przed czerniakiem.

Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat czerniaka TUTAJ , gdyż wcześnie zdiagnozowany daje w  98% szansę na wyleczenie. Nie lekceważmy zmian, które pojawiają się na skórze !!!

Więcej informacji na stronie www.AkademiaCzerniaka.pl oraz na fanpage-u kampanii „Znamię. Znam je” www.facebook.com/znamieznamje


4 dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W ramach zajęć dodatkowych zapewniamy  przygotowanie do egzaminu oraz  przeprowadzenie egzaminu na miejscu. Nie wymaga to dodatkowych opłat, zajęcia odbywają się w ramach czesnego. Uczniów obowiązuje jedynie opłata za egzamin Cambridge English Qualifications.


Czytaj więcej...
School Learning


 • Licea Gniezno

  Matura bez korepetycji. Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Liceum ogólnokształcące

  Więcej nauki w szkole - mniej w domu. Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.

 • Dobre liceum z rozszerzonym j. angielskim

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • Niepubliczne liceum

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

Zadzwoń

61 4245007

Powiadamiacz licealny