Liceum w Gnieźnie? Tylko ALO Milenium

Liceum Milenium

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium to placówka niepubliczna działająca na prawach szkoły publicznej. Organem prowadzącym jest Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, która skupia wokół siebie przedszkole, szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Prowadzi też studia licencjacie i magisterskie oraz studia podyplomowe na 41 specjalnościach.

Liceum kontynuuje tradycje kształcenia młodzieży po Akademickim Gimnazjum Milenium, które rozpoczęło swoją działalność w 2010 roku. Gimnazjum podobnie jak ALO uchodzi za jedną z najlepszych szkół ponadpodstawowych w Gnieźnie i powiecie.

Milenium to kameralna placówka kształcąca licealistów od 2016 roku, w której panuje atmosfera przyjaźni, życzliwości, tolerancji i zaufania oraz w której żaden uczeń nie jest anonimowy. Licealiści mają do wyboru 5 kierunków profili klas, w których wybrane rozszerzenia przedmiotów zdawanych na maturze są przerabiane w ponad standardowej liczbie godzin. Mimo, iż nie jesteśmy językowym liceum nasi uczniowie mają zapewnione 5 godzin języka angielskiego tygodniowo. Dodatkowo mogą też wybrać inny język obcy. Jesteśmy szkołą z pasją.

W prestiżowym konkursie "Perspektywy" Akademickie Liceum w 2023 roku zajęło wysokie 17 miejsce w Wielkopolsce (220 miejsce w Polsce na 2200 liceów) co jest najlepszym osiągnięciem w historii gnieźnieńskich szkół średnich.

Młodzież w naszym liceum uczy się na jedną zmianę. Wszystkie zajęcia odbywają się od godzin porannych, a szkoła otwarta jest już od godziny 7:00. Na terenie placówki znajdują się dwie aule, wszystkie sale lekcyjne są klimatyzowane, boisko sportowe i plac zabaw. Jest także parking rowerowy i dla skuterów. Każdy uczeń ma możliwość korzystania z dobrze wyposażonej biblioteki szkolnej oraz stołówki licealnej.

Zachęcamy do zapoznania się z procedurą rekrutacji do liceum na rok 2023/2024 oraz harmonogramem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

liceum gniezno aktualności

galeria liceum

Opinie o Liceum Milenium

Zobacz co myślą o naszym liceum uczniowie.

Czy starcza im czasu na swoje hobby i pasje?

Jak to jest, że tyle przerabiają w szkole materiału a i tak mają jeszcze czas wolny po lekcjach?

Poznajcie Adę, która Wam wszystko opowie.

Zadzwoń

61 4245007