Rekrutacja 2021/2022 Zasady rekrutacji czytaj...

Aktualności

Spotkanie z Wiktorem Kolińskim w ramach obchodów Roku Stanisława Lema

W ramach obchodów Roku Stanisława Lema uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium spotkają się w najbliższy poniedziałek (25.10.2021) z Wiktorem Kolińskim. Spotkanie "Stanisław Lem - co warto wiedzieć? i dlaczego warto to wiedzieć?" odbędzie się w auli szkoły o godzinie 10:30. Zapraszamy serdecznie!

Czytaj dalej

Pasowanie na licealistę 2021

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium przyjęło dziś do swojego grona nowych uczniów. Jak co roku, w auli szkoły odbyło się uroczyste pasowanie na licealistów, w którym udział wzięły władze Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, dyrekcja liceum, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Czytaj dalej

Wielkopolska Noc Naukowców 2021

Wielkopolska Noc Naukowców 2021

24 września  poznańskie uczelnie wyższe i ośrodki naukowe zorganizowały Noc Naukowców 2021 pt. „SOS dla Ziemi”. Realizując motto  imprezy „ W nauce nadzieja”, naukowcy pokazali, jak nauka i i oni sami mogą uratować naszą planetę.

Czytaj dalej

Sarmackie zwiedzanie

By lepiej poznać i zrozumieć sarmacką kulturę i literaturę nasi Licealiści ten słoneczny, jesienny piątek spędzili w Muzeum Archidiecezjalnym, podziwiając jedną z najliczniejszych w Polsce kolekcji malarstwa trumiennego.

Czytaj dalej

Uczennica naszego liceum podwójną mistrzynią w tenisie!

Z dumą informujemy, że uczennica 2 klasy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium, Zuzanna Kowalewska, na Mistrzostwach Gniezna w Tenisie Ziemnym wywalczyła 1 miejsca w kategorii Mikst i w kategorii Singiel Kobiet. Serdecznie gratulujemy naszej zdolnej uczennicy i trzymamy kciuki za następne sukcesy zdolnej tenisistki!

Czytaj dalej

Kasztanowy zawrót głowy dla Olgi Miśkiewicz - dołącz do akcji!

Przed wakacjami nasze liceum żyło zbiórką funduszy na leczenie małej Olgi z Kiszkowa, która potrzebuje pomocy w walce z SMA. Tym razem zachęcamy wszystkich uczniów oraz ich rodziny do udziału w akcji "Kasztanowy zawrót głowy dla Olgi Miśkiewicz". Chcecie pomóc? Zapytajcie o zbiórkę Panie nauczycielki z naszego przedszkola! Cały dochód ze sprzedaży kasztanów zostanie przekazany na leczenie dziewczynki - zebrano 68% potrzebnej kwoty, czas ucieka. Udostępniamy także link do skarbonki - KLIK

Czytaj dalej

Licealny Dzień Chłopca

Dziś w naszym Liceum Dzień Chłopca świętujemy,
I naszym kolegom prezenciki dajemy.
Każdy z nich auto od nas otrzymał,
I od uśmiechu się nie powstrzymał.
Życzymy Chłopcom samych radości,
I w całym życiu pomyślności.

Czytaj dalej

Zadzwoń

61 4245007