Weź udział w konkursie ZIELONE POMYSŁY czytaj tutaj

Aktualności

Nasza uczennica na podium w Międzynarodowych Konkursach Muzycznych!

Z dumą informujemy, iż nasza uczennica, Gabriela Łyskawa z klasy II a uzyskała doskonałe wyniki w niedawnych Międzynarodowych Konkursach Muzycznych. Wiolonczelistka zdobyła I miejsce w konkursie 12th WORD OPEN MUSIC COMPETITION w kategorii XI. Zachęcamy do odsłuchania zwycięskiego występu Gabrieli pod linkiem: KLIK. Ponadto nasza licealistka zdobyła II miejsce w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MUZYKI MOSKIEWSKIEJ. Serdecznie gratulujemy międzynarodowych sukcesów i życzymy kolejnych zwycięstw!

Czytaj dalej

Matury próbne 2022 w ALO Milenium

Nasi maturzyści od dziś mają okazję sprawdzić swoje siły podczas próbnego egzaminu dojrzałości. W poniedziałek rano podeszli do egzaminu z języka polskiego, jutro czeka ich matematyka na poziomie podstawowym. 12 stycznia zaczynają od egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a w kolejnych dniach licealiści będą mogli spróbować swoich sił z przedmiotów rozszerzonych - m.in. z biologii, chemii, fizyki, matematyki, języka polskiego czy angielskiego. 

Czytaj dalej

Wigilie klasowe w ALO Milenium

W piątek wszystkie klasy liceum spotkały się podczas Wigilii klasowych. Uczniowie jak co roku przygotowali obficie zastawione stoły (nie zabrakło nawet czerwonego barszczu i pierogów!), śpiewali kolędy, a pod wspólnie ubraną choinką pojawiły się prezenty. Możemy zapewnić, że w tym roku wszyscy nasi uczniowie byli grzeczni ;) Święty Mikołaj odwiedził każdego, bez wyjątku.

Czytaj dalej

Praca sekretariatu w okresie świątecznym.

Informujemy, że w dniach: 20,21,22.12.2021 r. oraz 3, 4, 5, 7.01.2022 r. sekretariat liceum będzie czynny w godzinach od 8.00 do 14.00.

W trakcie zimowej przerwy świątecznej (od 23.12.2021 do 02.01.2022 r.) sekretariat jest nieczynny.

Nowy numer szkolnej gazetki "Sokół Milenium"!

Grudniowy numer szkolnej gazetki już dostępny! Co znajdziecie w najnowszym wydaniu "Sokoła Milenium"? Artykuł o rapie, recenzja "Diuny" od Marvela, harmonogram gnieźnieńskich wydarzeń i kilka słów o bardzo intrygującym spektaklu. A na koniec - świąteczne przepisy! Zajrzyjcie na stronę "Sokół Milenium" w zakładce "Dla ucznia"!

Czytaj dalej

Spotkanie w ramach projektu "Trzecie Święto"

15 grudnia w auli naszej szkoły miało miejsce spotkanie z Panem Przemkiem Prasnowskim, kulturoznawcą, animatorem kultury, wykładowcą Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, twórcą Fundacji Barak Kultury. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas ósmych oraz licealnych. W trakcie spotkania młodzież miała okazję obejrzeć krótkie filmy nagrodzone w konkursie „Nie zmarnujmy szansy, tej”, który został zorganizowany w 2018 roku przez „Głos Wielkopolski” i Urząd Marszałkowski z okazji 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Czytaj dalej

Zadzwoń

61 4245007