Aktualności

Praca sekretariatu w dniu 17.03.2023 r.

Informujemy, że w najbliższy piątek (17 marca br.) sekretariat będzie wyjątkowo czynny w godzinach od 8.00 do 13.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Dzień Kobiet na Jump Arenie Poznań

Uczniowie klasy 8a oraz 1 liceum  postanowili w tym roku uczcić Dzień Kobiet w aktywny sposób. Podjęli decyzję, aby pojechać do Jump Areny w Poznaniu, gdzie zabawy było co niemiara. Wyjazd był doskonała okazją do zacieśnienia więzi między dwiema klasami.

Czytaj dalej

Udział Wojtka Liszkowskiego w Olimpiadzie Historycznej (etap wojewódzki)

Na etapie wojewódzkim Olimpiady Historycznej swój udział zakończył Wojtek Liszkowski, uczeń klasy 3 ALO. 

Po części pisemnej z której otrzymał ocenę  4+ (40 pkt na 50 możliwych) plasował się w najlepszej szesnastce uczniów (na 119 uczestników). Z bardzo trudnego egzaminu ustnego otrzymał ocenę 4 (35 pkt na 50 możliwych).

Czytaj dalej

Akcja "Znamię! Znam je?"

Czerniak jest  jest najbardziej agresywnym nowotworem skóry,  jednym z najczęstszych nowotworów występujących wśród nastolatków, którzy często korzystają z solarium, nie stosują filtrów słonecznych i przebywają na słońcu w godzinach najwyższego promieniowania.  Liczba zachorowań na czerniaka w Polsce podwaja się co 10 lat, a średni czas przeżycia od momentu diagnozy to 6-8 miesięcy.

Czytaj dalej

Licealiści w stolicy

Klasa ILO po raz kolejny pokazała, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Uczniowie profilu matematyczno-fizycznego i matematyczno-chemicznego wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy.

Czytaj dalej

IV edycja Konkursu „EduPak Polska”

Konkurs „EduPak Polska”, którego głównym celem jest rozwijanie świadomości ekologicznej w zakresie selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu przyczyniającej się do ochrony środowiska,  adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkoli. Jego organizatorem  jest FUNDACJA EDUKACJA DLA PRZYSZŁOŚCI „ZIELONY MOTYL”.

Czytaj dalej

Dziś Sekretariat czynny do 13:00!

Informujemy, iż Sekretariat Liceum będzie dziś (tj. czwartek, 2 lutego 2023 r.) wyjątkowo czynny do godziny 13:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Studniówka 2023

Studniówka Liceum Milenium w Ibis Styles przy ulicy Chrobrego odbyła się w piątek, 20 stycznia. Była to niezapomniana noc dla uczniów naszej szkoły.

Czytaj dalej

Rekrutacja do liceum ogólnokształcącego 2023

Wraz z początkiem roku kalendarzowego liceum ogólnokształcące Milenium otwiera proces rekrutacyjny. Profile klas, zajęcia dodatkowe, opłaty i atuty szkoły są wypisane w specjalnej zakładce dotyczącej rekrutacji. Aby zapisać się do Akademickiego Liceum należy zgłosić kandydata poprzez elektroniczny formularz rekrutacyjny. Dodatkowo kandydaci są informowani o warunkach rekrutacji, sposobie liczenia otrzymanych punktów z świadectwa ukończenia danej szkoły podstawowej i wyniki egzaminu ósmoklasisty za pośrednictwem strony internetowej liceum i na spotkaniach edukacyjnych odbywających się na przełomie zimy i wiosny w szkołach podstawowych i targach edukacyjnych.

Czytaj dalej

Zadzwoń

61 4245007

Powiadamiacz licealny