Aktualności

Wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy

Wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęliśmy, wpisane już w tradycję naszej szkoły, wyjazdy do opery. 15 września 115 osobowa grupa licealistów, nauczycieli, absolwentów i rodziców udała się do Opery Nova w Bydgoszczy na operetkę "Wesoła wdówka".

Czytaj dalej

Wykłady naszego absolwenta Aleksandra Sikorskiego w klasach ALO Milenium!

Wykłady naszego absolwenta Aleksandra Sikorskiego w klasach ALO Milenium!

W ostatnich dniach po raz kolejny gościliśmy w szkole zeszłorocznego absolwenta naszego Liceum - Aleksandra Sikorskiego, obecnie studenta II roku hebraistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na zaproszenie naszej polonistki, p. Magdaleny Cytryńskiej-Kurzępy, poprowadził on w klasach licealnych lekcje języka polskiego na związane ze swoją specjalizacją tematy.

Czytaj dalej

Szkoła pełna talentów Milenium

Zbieramy talenciaki dla Liceum Milenium pełnego talentów!

Ruszyła akcja zbierania talenciaków. Jak wiadomo, Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium jest PEŁNE TALENTÓW! Wspólnie zebrane kupony zostaną wymienione na pomoce naukowe i sprzęt sportowy. Dzięki tym nagrodom będziemy mogli rozwijać talenty i zainteresowania naszych licealistów, inspirując ich do osiągnięć na wielu płaszczyznach.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Milenium 2023/2024

Dziś powitaliśmy nowy rok szkolny i nowych licealistów w naszej społeczności akademickiej. Podczas oficjalnego rozpoczęcia w auli Liceum Pani dyrektor dr Iwona Gawrecka wraz z rektorem GSW Milenium dr. Krzysztofem Gawreckim, dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami powitała 62 licealistów i licealistki, którzy rozpoczną naukę w pierwszych klasach.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Milenium odbędzie się 4 września o godzinie 10:00 w auli.

Ulotka o omdleniach

Drodzy uczniowie i rodzice, przekazujemy ulotkę dotyczącą omdleń, ich przyczyn, objawów, a także sposobów na zmniejszenie ryzyka ich występowania stworzoną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Prosimy o zapoznanie się z informacjami z ulotki. 

Czytaj dalej

Wyniki matur 2023 - Liceum Milenium kolejny raz najlepsze!

Poznaliśmy wyniki matur 2023! Nasi uczniowie kolejny rok z rzędu mogą pochwalić się najlepszymi wynikami spośród gnieźnieńskich szkół średnich. Gratulacje maturzyści! Jesteśmy pewni, że z takimi świadectwami maturalnymi dostaniecie się na wymarzone studia w Polsce i zagranicą.

Czytaj dalej

Zadzwoń

61 4245007