KORONAWIRUS. Wszystkie zajęcia zawieszone. czytaj...

 REKRUTACJA DO LICEUM 2020/2021

Profil matematyczno-chemiczny

Pamiętajcie, że na każdym z nich prowadzony jest język angielski w rozszerzeniu?😍
Wiemy, iż większość z Was wybiera ten język jako przedmiot maturalny, dlatego dajemy wszystkim uczniom szansę przygotować się jak najlepiej bez konieczności chodzenia na płatne korepetycje, oferując dodatkowe godziny angielskiego 🇬🇧
Ale ja nie o tym. Dzisiaj o matematyczno-chemicznych Freakach, czyli dlaczego warto wybrać akurat ten profil?
Profile matematyczne już od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród uczniów. Wybierają go osoby, które interesują się naukami ścisłymi i mają dobre wyniki z tych przedmiotów. 😄
Czy wybierając chemię, można liczyć na dobre i ciekawe studia? Matura m. in. z tego przedmiotu umożliwia studia na: chemii, biologii, biotechnologii, genetyce i biologii eksperymentalnej, analityce medycznej, medycynie, dietetyce, farmacji, zdrowiu publicznym, położnictwie, pielęgniarstwie, pedagogice, pracy socjalnej, kierunku lekarsko-dentystycznym, higienie dentystycznej, mikrobiologii, technologii chemicznej, ochronie środowiska, inżynierii środowiskowej, inżynierii materiałowej, psychologii, filozofii, astronomii, etnologii i antropologii kulturowej, kognitywistyce, fizyce, energetyce i chemii jądrowej, rolnictwie, zootechnice oraz europeistyce.
ROZSZERZONE PRZEDMIOTY: matematyka, chemia, j.angielski


4 dodatkowe języki obce do wyboru

oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania uczniów

Język hiszpański, niemiecki, francuski oraz rosyjski. Zajęcia dodatkowe: programowanie systemów komputerowych, nauka i ćwiczenia z programem AutoCAD oraz łacina.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


90

uczniów


34

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007

Powiadamiacz licealny