Liceum w Gnieźnie – wybierz Liceum Milenium

Dlaczego warto wybrać dobre liceum ogólnokształcące w Gnieźnie? Zobacz jakie są profile w liceum i co oferujemy.

 • wysoki poziom nauczania
 • wysokiej klasy laboratorium komputerowe
 • język angielski 5 razy w tygodniu (grupy kilkuosobowe)
 • zwiększona liczba godzin lekcyjnych
 • boisko szkolne
 • nowoczesna biblioteka i czytelnia szkolna
 • barek szkolny zapewniający, ciepłe, smaczne posiłki
 • 5 profili do wyboru
 • naukę w jednozmianowym systemie (od rana)
 • przygotowanie ucznia do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego Cambridge English Qualifications - Certyfikat B2 First

Szkoła Milenium w Gnieźnie to:

Profile w liceum: 

Liceum Ogólnokształcące Milenium zapewnia:

 • wszyscy uczniowie niezależnie od profilu realizują język angielski na poziomie rozszerzonym, co umożliwia przystąpienie do egzaminów zewnętrznych
 • rozszerzonego przedmiotów kierunkowych w postaci fakultetów
 • nauczanie problemowe i metodą projektu
 • dziennik elektroniczny
 • profesjonalne sale przedmiotowe i zajęcia w laboratoriach chemicznych;
Liceum Milenium

zapisy do liceum

 

Jak wybrać dobre liceum?


Zbliża się termin zapisów do liceum na rok 2023/2024 i wielu uczniów oraz rodziców już teraz zastawia się nad wyborem odpowiedniej szkoły ponadpodstawowej. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze szkoły średniej i jakie możliwości oferuje Akademickie Liceum Milenium w Gnieźnie.

Ilość godzin lekcyjnych

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium to gnieźnieńska szkoła niepubliczna z ponad 10-letnią tradycją. Szkoła zapewnia ponadstandardową ilość godzin zajęć, ponieważ lekcji jest więcej niż w liceum publicznym (z niektórych przedmiotów nawet dwukrotnie), młodzież kończy zajęcia ok. godziny 16. W efekcie cały materiał przerabiany jest w szkole, a uczniowie mają mniej nauki w domu i więcej wolnego czasu na rozwijanie własnych zainteresowań lub spotkania ze znajomymi.

Przygotowanie do matury (rozszerzenia) i ilość godzin z języków obcych

W LO Milenium prowadzone są zajęcia przygotowujące do matury (tzw. rozszerzenia), które odbywają się grupach zaledwie kilkuosobowych, dzięki czemu młodzież może dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości bez potrzeby uczęszczania na dodatkowe korepetycje. Wszyscy uczniowie (bez względu na profil) mają 5 razy w tygodniu lekcje języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, dzięki czemu nie muszą korzystać z płatnych zajęć w szkołach językowych. Czesne w tej szkole wynosi 470 zł/miesiąc.

Nie wszystkie szkoły oferują uczniom zajęcia z przygotowania do matury i dodatkowe lekcje języka angielskiego - dlatego wielu z nich korzysta z drogich korepetycji i zajęć dodatkowych. Przykładowo, dodatkowy angielski 2 razy w tygodniu i korepetycje z 1 lub 2 przedmiotów maturalnych 1 -2 razy w tygodniu to koszt nawet 400 - 600 zł miesięcznie. Warto więc dokładnie sprawdzić ofertę szkół, by mieć świadomość ewentualnych wydatków związanych z dodatkowymi zajęciami.

Wyniki uczniów z egzaminów maturalnych

Gnieźnieńskie Liceum Milenium powstało na bazie Akademickie Gimnazjum Milenium, które według wyników egzaminów gimnazjalnych znajdowało się w 3% najlepszych szkół w kraju (2018/2019). LO Milenium kontynuuje edukację na najwyższym poziomie (ci sami nauczyciele, te same metody nauczania) i prognozuje, że wyniki matur będą równie wysokie. w latach 2021, 2020 i 2019 nasi maturzyści mieli 100% frekwencje w zdawalności egzaminów maturalnych.

Pory dnia, w jakich odbywają się lekcje

Ze względu na powszechny problem przepełnienia szkół z powodu podwójnych roczników, nauka w szkołach średnich często odbywa się na 2 zmiany – aż do godzin wieczornych. Przez najbliższe lata niestety nie można spodziewać się rozpoczynania lekcji we wszystkich szkołach publicznych wyłącznie w godzinach porannych lub przedpołudniowych. Dlatego warto dokładnie sprawdzić, w jakich godzinach w danej szkole odbywają się zajęcia. W liceum Milenium wszyscy uczniowie rozpoczynają lekcje rano, popołudnia mogąc spędzić z rodziną lub przyjaciółmi.

Bezpieczeństwo w Liceum

W czasach, gdy przemoc i cyberprzemoc w szkołach to problem powszechny, duże znaczenie ma wielkość placówki, obecność i zaangażowanie pedagoga szkolnego i działania, jakie szkoła podejmuje by zapewnić uczniom bezpieczeństwo. Liceum Milenium to kameralna szkoła, w której nikt nie jest anonimowy. Dzięki mniejszej ilości podopiecznych, pedagog szkolny i nauczyciele mogą sprawować czujną opiekę nad młodzieżą, szybciej wychwytując wszelkie niepokojące sygnały.

Stołówka licealna

Dzień intensywnej nauki może być dla młodego organizmu dużym wysiłkiem, dlatego warto by w szkole uczniowie mieli możliwość zjedzenia ciepłego posiłku. To również duże odciążenie dla rodziców dbających o zdrowe odżywianie nastolatka. W niepublicznym Liceum Milenium znajduje się szkolna stołówka, w której młodzi ludzie mogą zjeść smaczny, domowy obiad.

 

Opinie o Liceum Milenium

Zobacz co myślą o naszym liceum uczniowie.

Czy starcza im czasu na swoje hobby i pasje?

Jak to jest, że tyle przerabiają w szkole materiału a i tak mają jeszcze czas wolny po lekcjach?

Poznajcie Adę, która Wam wszystko opowie.

Zadzwoń

61 4245007