PROFILE LICEUM - WYBIERZ SWÓJ 

Matura 2022 - ALO Milenium najlepsze w Gnieźnie!

5 lipca był dniem, na który czekali wszyscy tegoroczni maturzyści – uczniowie poznali wyniki egzaminów dojrzałości. Do matury w Gnieźnie przystąpiło 971 uczniów z 15 szkół średnich. Na szczególną uwagę zasługują gnieźnieńskie licea, które odnotowały bardzo dobry rezultat na tle kraju. Świadczy to o dużej odpowiedzialności uczniów, którzy pomimo nauczania zdalnego solidnie przygotowali się do matury.

Wyniki są ważne szczególnie dla abiturientów, którzy planują kontynuację nauki – na wielu uczelniach wyższych kandydaci są przyjmowani nie na podstawie egzaminów wstępnych, a właśnie na podstawie wyników matur. Z założenia egzamin dojrzałości ma być podsumowaniem nauki w szkole średniej, które pozwala ocenić wiedzę kandydatów na studia w jednolity dla całego kraju sposób.

Najlepszymi wynikami może pochwalić się Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium, które w tym roku ponownie osiągnęło 100% zdawalności (podobnie jak we wszystkich poprzednich latach istnienia szkoły). Takiego wyniku nie odnotowała w tym roku żadna inna gnieźnieńska placówka.

Uczniowie Milenium napisali wszystkie 11 egzaminów maturalnych (na poziomie podstawowym lub rozszerzonym) ze średnią wyższą niż średnia pozostałych liceów i techników w Gnieźnie. Ponadto z mniej popularnych rozszerzeń uczniowie zdobyli wyniki: język niemiecki: 82% (średnia krajowa: 52%), język francuski: 78% (średnia krajowa: 61%), język hiszpański: 86% (średnia krajowa: 52%) , język rosyjski podstawa: 100% (średnia krajowa: 68%), język rosyjski rozszerzenie: 96% (średnia krajowa: 79%).

Dlaczego każdego roku uczniowie ALO Milenium osiągają najlepsze wyniki w Gnieźnie? To zasługa małych grup podczas zajęć z przedmiotów rozszerzonych (nie więcej niż 10 uczniów), które zapewniają indywidualne podejście i komfort pracy. Nie bez znaczenia jest również znacznie większa ilość godzin lekcyjnych w porównaniu do szkół publicznych – uczniowie przerabiają materiał w szkole, mają mniej nauki w domu i nie muszą chodzić na korepetycje.

Z tego powodu uczniowie Milenium już w kwietniu zgodnie twierdzili, że czują się dobrze przygotowani do matury, a ich celem nie jest samo zdanie egzaminu, a osiągnięcie jak najwyższego wyniku. To przepustka na wymarzone studia, nie tylko w kraju, ale również zagranicą. Każdego roku absolwenci Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium dostają się na najlepsze uczelnie w Polsce i wymarzone zagraniczne szkoły wyższe.

Wszystkim tegorocznym maturzystom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy pięknych, zasłużonych wakacji! 

>>> Zobacz historyczne wyniki matury Licealistów Milenium w 2021 roku <<<

 


dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język: hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W rekrutacji do liceum na rok 2024/2025 uruchomiliśmy dodatkowy profil lingwistyczny. Wybierając go uczeń ma możliwość wyboru pomiędzy rozszerzeniem z hiszpańskiego lub niemieckiego. 

 
Czytaj więcej...
School Learning


 • Licea Gniezno - Wyniki matur 2023

  Uczniowie Milenium napisali 9 egzaminów maturalnych (na poziomie podstawowym lub rozszerzonym) ze średnią wyższą niż średnia pozostałych szkół w Gnieźnie. Gratulujemy wszystkim naszym maturzystom - to Wasz wielki sukces!

 • Liceum ogólnokształcące

  Więcej nauki w szkole - mniej w domu. Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.

 • Dobre liceum z rozszerzonym j. angielskim

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • Niepubliczne liceum

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

Zadzwoń

61 4245007