Weź udział w konkursie ZIELONE POMYSŁY czytaj tutaj

 5 PROFILI DO WYBORU - WYBIERZ SWÓJ 

Doskonałe wyniki uczniów ALO Milenium - matury 2021

5 lipca był dla tegorocznych maturzystów bardzo ważnym dniem – uczniowie poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości. Pomimo wszechobecnego nauczania online tegoroczni absolwenci liceów i techników świetnie poradzili sobie z maturą, także jeżeli chodzi o gnieźnieńskie szkoły średnie.

Bardzo dobrymi wynikami może pochwalić się Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium, które w tym roku ponownie osiągnęło 100% zdawalność. Na 9 egzaminów maturalnych, które odbyły się w podstawie lub rozszerzeniu uczniowie Milenium napisali najlepiej 7 z nich.

Tegoroczna klasa maturalna, która na stałe zapisze się w historii ALO Milenium dzięki doskonałym wynikom, liczyła 8 osób. Przy tak niewielkiej grupie statystycznej jeden gorszy wynik mógł znacząco wpłynąć na końcowy rezultat średniej z egzaminów, co oznacza, że wszyscy uczniowie Milenium napisali maturę na podobnym wysokim poziomie. To właśnie małe grupy podczas zajęć z przedmiotów rozszerzonych (nie więcej niż 10 uczniów) zapewniają indywidualne podejście i komfort pracy, który przekłada się na tak dobre wyniki matur.

Do egzaminu maturalnego w Gnieźnie przystąpiło 969 uczniów z 16 placówek. Wszystkim tegorocznym maturzystom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

 


4 dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W ramach zajęć dodatkowych zapewniamy  przygotowanie do egzaminu oraz  przeprowadzenie egzaminu na miejscu. Nie wymaga to dodatkowych opłat, zajęcia odbywają się w ramach czesnego. Uczniów obowiązuje jedynie opłata za egzamin Cambridge English Qualifications.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


95

uczniów


40

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007