PROFILE LICEUM - WYBIERZ SWÓJ 

Doskonałe wyniki uczniów ALO Milenium - matury 2021

5 lipca był dla tegorocznych maturzystów bardzo ważnym dniem – uczniowie poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości. Pomimo wszechobecnego nauczania online tegoroczni absolwenci liceów i techników świetnie poradzili sobie z maturą, także jeżeli chodzi o gnieźnieńskie szkoły średnie.

Bardzo dobrymi wynikami może pochwalić się Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium, które w tym roku ponownie osiągnęło 100% zdawalność. Na 9 egzaminów maturalnych, które odbyły się w podstawie lub rozszerzeniu uczniowie Milenium napisali najlepiej 7 z nich.

Tegoroczna klasa maturalna, która na stałe zapisze się w historii ALO Milenium dzięki doskonałym wynikom, liczyła 8 osób. Przy tak niewielkiej grupie statystycznej jeden gorszy wynik mógł znacząco wpłynąć na końcowy rezultat średniej z egzaminów, co oznacza, że wszyscy uczniowie Milenium napisali maturę na podobnym wysokim poziomie. To właśnie małe grupy podczas zajęć z przedmiotów rozszerzonych (nie więcej niż 10 uczniów) zapewniają indywidualne podejście i komfort pracy, który przekłada się na tak dobre wyniki matur.

Do egzaminu maturalnego w Gnieźnie przystąpiło 969 uczniów z 16 placówek. Wszystkim tegorocznym maturzystom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

 


dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język: hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W rekrutacji do liceum na rok 2024/2025 uruchomiliśmy dodatkowy profil lingwistyczny. Wybierając go uczeń ma możliwość wyboru pomiędzy rozszerzeniem z hiszpańskiego lub niemieckiego. 

 
Czytaj więcej...
School Learning


 • Licea Gniezno - Wyniki matur 2023

  Uczniowie Milenium napisali 9 egzaminów maturalnych (na poziomie podstawowym lub rozszerzonym) ze średnią wyższą niż średnia pozostałych szkół w Gnieźnie. Gratulujemy wszystkim naszym maturzystom - to Wasz wielki sukces!

 • Liceum ogólnokształcące

  Więcej nauki w szkole - mniej w domu. Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.

 • Dobre liceum z rozszerzonym j. angielskim

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • Niepubliczne liceum

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

Zadzwoń

61 4245007