Rekrutacja 2021/2022 Zasady rekrutacji czytaj...

 REKRUTACJA DO LICEUM 2021/2022

Historyczna matura uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium

Rok 2020 jest rokiem szczególnym dla wszystkich licealistów i uczniów szkół średnich zdających w tym roku maturę. Wielu gnieźnieńskich maturzystów świetnie poradziło sobie z egzaminem dojrzałości mimo nauczania w ostatnim semestrze w trybie online.

Historyczna, bo pierwsza matura odbyła się również w Akademickim Liceum Milenium. Był to dla uczniów czas na sprawdzenie swojej wiedzy jaką zdobywali podczas ostatnich trzech lat spędzonych w liceum przy ulicy Okulickiego 3a w Gnieźnie.

Największą popularnością wśród uczniów podczas egzaminu o rozszerzonym materiale, cieszyły się przedmioty takie jak: język polski, język angielski oraz matematyka, w których uczniowie Milenium uzyskali bardzo dobre średnie z egzaminów.

 

Charakterystyczne dla liceum jest to, iż każda klasa nie liczy więcej niż 25 osób (a na przedmiotach z rozszerzeń do 10 uczniów), by zachować kameralność i komfort pracy na zajęciach wśród licealistów jak i nauczycieli. Tegoroczna klasa maturalna liczyła 15 osób, które na stałe zapiszą się w kartach historii Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego również dzięki świetnie napisanej maturze. Przy niewielkiej grupie statystycznej jeden gorszy wynik mógł znacząco wpłynąć na końcowy rezultat średniej z egzaminów, co oznacza, że wszyscy uczniowie Milenium napisali maturę na podobnym wysokim poziomie.

Do egzaminu maturalnego w Gnieźnie przystąpiło 892 uczniów z 17 placówek. Wszystkim tegorocznym maturzystom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Zobacz podstawowe wyniki matur w tabeli poniżej.

Wszystkie wyniki dostępne na stronie: https://www.oke.poznan.pl/cms,5682,wyniki_szkol_matura_2020.htm

Źródło: opracowanie własne na podstawie: https://www.oke.poznan.pl/cms,5682,wyniki_szkol_matura_2020.htm

PRZYPOMINAMY, ŻE CIĄGLE TRWA REKRUTACJA DO LICEUM. WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ


4 dodatkowe języki obce do wyboru

oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania uczniów

Język hiszpański, niemiecki, francuski oraz rosyjski. Zajęcia dodatkowe: programowanie systemów komputerowych, nauka i ćwiczenia z programem AutoCAD oraz łacina.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


90

uczniów


34

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007