Rekrutacja 2021/2022 Zasady rekrutacji czytaj...

 REKRUTACJA DO LICEUM 2021/2022

Znakomite wyniki egzaminu dojrzałości uczniów LO Milenium

Jest nam niezmiernie miło poinformować, o bardzo dobrych wynikach egzaminu dojrzałości wśród naszych tegorocznych maturzystów. Była to dla Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium pierwsza historyczna matura, która odbyła się też w wyjątkowo trudnych warunkach (epidemia COVID-19).

Wszyscy uczniowie na podobnym bardzo wysokim poziomie napisali egzamin maturalny, ponieważ przy tak małej grupie statystycznej (klasa maturalna liczyła 15 osób) jeden gorszy wynik mógł obniżyć końcowy rezultat średniej egzaminu.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Uzyskali oni najlepsze średnie wyniki wśród gnieźnieńskich szkół średnich publicznych i niepublicznych w 7 egzaminach (na 10 egzaminów wliczając poziom podstawowy i rozszerzony).


Dzięki tak dobrze napisanej maturze nie powinno być problemu by nasi absolwenci dostali się na wymarzone uczelnie wyższe. 

Serdecznie gratulujemy!


4 dodatkowe języki obce do wyboru

oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania uczniów

Język hiszpański, niemiecki, francuski oraz rosyjski. Zajęcia dodatkowe: programowanie systemów komputerowych, nauka i ćwiczenia z programem AutoCAD oraz łacina.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


90

uczniów


34

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007