PROFILE LICEUM - WYBIERZ SWÓJ 

Monodram Tomasza Kujawskiego na podstawie tekstu Leszka Kołakowskiego „Wielkie kazanie księdza Bernarda”

Dziś nasi Licealiści mieli okazję obejrzeć monodram „Pasterz” wyreżyserowany przez Tomasza Kujawskiego na podstawie tekstu Leszka Kołakowskiego.

Na scenie zobaczyliśmy tytułowego księdza ubranego w bernardyński habit, posługującego się klasyczną kaznodziejską retoryką. Głównym celem duchownego było uświadomienie słuchaczom, czym jest zło, gdzie się zagnieżdża, i jak można się mu przeciwstawić.

Ten prowokujący i przyciągający widza ambitny tekst Leszka Kołakowskiego, o współistnieniu dobra i zła, połączony z oryginalnym pomysłem realizatorskim p. Tomasza to zapadające w pamięć widowisko, skłaniające do refleksji nad pokusami współczesnego świata.

Dziękujemy panu Tomaszowi za poświęcony naszym Licealistom czas!


dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język: hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W rekrutacji do liceum na rok 2024/2025 uruchomiliśmy dodatkowy profil lingwistyczny. Wybierając go uczeń ma możliwość wyboru pomiędzy rozszerzeniem z hiszpańskiego lub niemieckiego. 

 
Czytaj więcej...
School Learning


 • Licea Gniezno - Wyniki matur 2023

  Uczniowie Milenium napisali 9 egzaminów maturalnych (na poziomie podstawowym lub rozszerzonym) ze średnią wyższą niż średnia pozostałych szkół w Gnieźnie. Gratulujemy wszystkim naszym maturzystom - to Wasz wielki sukces!

 • Liceum ogólnokształcące

  Więcej nauki w szkole - mniej w domu. Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.

 • Dobre liceum z rozszerzonym j. angielskim

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • Niepubliczne liceum

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

Zadzwoń

61 4245007