PROFILE LICEUM - WYBIERZ SWÓJ 

Rozpoczęcie roku szkolnego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Milenium 2023/2024

Dziś powitaliśmy nowy rok szkolny i nowych licealistów w naszej społeczności akademickiej. Podczas oficjalnego rozpoczęcia w auli Liceum Pani dyrektor dr Iwona Gawrecka wraz z rektorem GSW Milenium dr. Krzysztofem Gawreckim, dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami powitała 62 licealistów i licealistki, którzy rozpoczną naukę w pierwszych klasach.

Podczas swojej przemowy pani dyrektor wspomniała o remontach w naszym liceum, które trwały podczas wakacji, zmianach w budynkach A i B, budowie radiowęzła i udogodnień architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Wspomniała także o zmarłym druhu Stanisławie Stawskim i jego roli w kształtowaniu młodych osobowości wśród wielu pokoleń.

Nie zapomniano też o złożeniu kwiatów pod pomnikiem znajdującym się na terenie Milenium upamiętniającym II Wojnę Światową.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do swoich klas wraz z wychowawcami.


dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język: hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W rekrutacji do liceum na rok 2024/2025 uruchomiliśmy dodatkowy profil lingwistyczny. Wybierając go uczeń ma możliwość wyboru pomiędzy rozszerzeniem z hiszpańskiego lub niemieckiego. 

 
Czytaj więcej...
School Learning


 • Licea Gniezno - Wyniki matur 2023

  Uczniowie Milenium napisali 9 egzaminów maturalnych (na poziomie podstawowym lub rozszerzonym) ze średnią wyższą niż średnia pozostałych szkół w Gnieźnie. Gratulujemy wszystkim naszym maturzystom - to Wasz wielki sukces!

 • Liceum ogólnokształcące

  Więcej nauki w szkole - mniej w domu. Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.

 • Dobre liceum z rozszerzonym j. angielskim

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • Niepubliczne liceum

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

Zadzwoń

61 4245007