PROFILE LICEUM - WYBIERZ SWÓJ 

Humaniści poznali lepiej Wzgórze Lecha

Wczoraj z grupą humanistów z naszego liceum udaliśmy się na wycieczkę na Wzgórze Lecha, gdzie uczniowie utrwalali sobie wiedzę o najcenniejszych zabytkach sztuki gotyckiej oraz renesansowej w Gnieźnie. 

Oprócz zwiedzenia katedry wraz z podziemiami i wejściem na wieżę, byliśmy także w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, a także mieliśmy przyjemność zapoznać się z jednymi z najcenniejszych zabytków szeroko rozumianej sztuki piśmienniczej znajdujących się w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie. 
Pracownicy Archiwum przygotowali dla nas porcję bardzo interesujących materiałów, począwszy od bogato iluminowanych rękopisów (ze słynnym Antyfonarzem Klemensa z Piotrkowa w którym znajduje się inicjał z najstarszym przedstawieniem katedry gnieźnieńskiej), poprzez dokument pergaminowy z pieczęcią króla Jana Kazimierza, aż do książek drukowanych (iluminowany inkunabuł sprzed 1490 roku, tzw Biblia Leopolity będąca pierwszą drukowaną po polsku biblią w Polsce), skończywszy na jedynym zachowanym w Polsce egzemplarzu dzieła Mikołaja Reja "Kot z Lwem".


dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język: hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W rekrutacji do liceum na rok 2024/2025 uruchomiliśmy dodatkowy profil lingwistyczny. Wybierając go uczeń ma możliwość wyboru pomiędzy rozszerzeniem z hiszpańskiego lub niemieckiego. 

 
Czytaj więcej...
School Learning


 • Licea Gniezno - Wyniki matur 2023

  Uczniowie Milenium napisali 9 egzaminów maturalnych (na poziomie podstawowym lub rozszerzonym) ze średnią wyższą niż średnia pozostałych szkół w Gnieźnie. Gratulujemy wszystkim naszym maturzystom - to Wasz wielki sukces!

 • Liceum ogólnokształcące

  Więcej nauki w szkole - mniej w domu. Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.

 • Dobre liceum z rozszerzonym j. angielskim

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • Niepubliczne liceum

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

Zadzwoń

61 4245007