5 PROFILI DO WYBORU - WYBIERZ SWÓJ 

Drzwi Otwarte 2022 w ALO Milenium

Drzwi Otwarte w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Milenium za nami! 6 kwietnia 2022 roku spotkaliśmy się z ósmoklasistami i ich rodzicami w murach naszej szkoły. Każdy ósmoklasista był dla nas gościem VIP :) W auli uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor dr Iwona Gawrecka. Goście mogli wysłuchać dokładnej analizy wyników maturalnych uczniów naszej szkoły, poznali także charakterystykę absolwenta ALO Milenium, młodego, kreatywnego człowieka, pełnego tolerancji, ciekawego świata i władającego swobodnie językami obcymi. Następnie Pani Dyrektor przekazała głos licealistom - nasi uczniowie zaprezentowali gościom poszczególne profile i opowiedzieli o atutach szkoły. Głos zabrali też członkowie Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie! Naszych gości po szkole prowadziły kolorowe kroki - każdy kolor odpowiadał jednej z sal profilowych. W każdym miejscu na pytania kandydatów odpowiadali nauczyciele oraz uczniowie reprezentujący 5 profili. Ósmoklasiści i ich rodzice mogli także odwiedzić bibliotekę szkolną, salę astronomiczną i językową.
Bardzo dziękujemy naszym gościom za tak liczne przybycie! Doskonale bawiliśmy się w waszym towarzystwie i mamy nadzieję, że już we wrześniu spotkamy się w murach ALO Milenium :) Do zobaczenia!


4 dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W ramach zajęć dodatkowych zapewniamy  przygotowanie do egzaminu oraz  przeprowadzenie egzaminu na miejscu. Nie wymaga to dodatkowych opłat, zajęcia odbywają się w ramach czesnego. Uczniów obowiązuje jedynie opłata za egzamin Cambridge English Qualifications.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


95

uczniów


40

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007