Projekt „Czas na Młodzież 2019”, którego celem jest podniesienie poziomu kompetencji społecznych młodych ludzi, a w rezultacie zwiększenie ich szans na rynku pracy.
Czas na młodzież - Caritas Polska
Uczestnicy:
- Anna Urbanek
- Emilia Beńke
- Maciej Duda
- Igor Rajkowski
- Jakub WIerzbiński
- Emil Jankowski
- Zuzanna Wojtkowiak
- Julia Kamińska
- Julia Kaźmierczak
- Ada Witecka
- Patrycja Malinowska
- Iga Bogucka
- Karolina Pioterek
- Alicja Szeszycka
- Weronika Czerniak
- Wiktoria Ślachcińska
Nasi uczniowie stworzyli 4 grupy. Każda z nich realizuje własny, autorski projekt. Projekty łączą się ze sobą. Każda grupa na swoje działania otrzymała 1600 zł.
1. projekt: Akcja Renowacja - pomoc lokalnemu schronisku - Pupilki
Projekt Pomoc lokalnemu schronisku jest częścią składową projektu „Akcja renowacja - pomoc lokalnemu schronisku”, mających na celu stworzenie przyjaznego miejsca pobytu dla bezpańskich zwierząt. Nasza grupa (Pupilki) zajmie się renowacją starych bud lub jej całkowitą wymianą i stworzeniem nowych.
2. projekt: Akcja Renowacja - pomoc lokalnemu schronisku - Psi Patrol
Projekt opieki nad zwierzętami jest częścią składową projektu „Akcja Renowacja - pomoc lokalnemu schronisku” mający na celu zrealizowanie celu głównego, ogólnej pomocy lokalnemu schronisku poprzez podjęcie różnorodnych działań. Od renowacji bud, klatek po spacery i zabawy z podopiecznymi schroniska. Nasza grupa ( Psi Patrol) zajmie się pielęgnacją, zabawą ze zwierzętami.
3. projekt: Zielona wspólnota - ogród ekologiczno - sensoryczny - “Obrońcy natury”
Działanie ma polegać na stworzeniu strony na facebooku w celu promowania projektu. Pozyskaniu miejsca do stworzenia projektu społecznego. Zakup roślin, ławek, tabliczek edukacyjnych. Organizacja warsztatów edukacyjno-przyrodniczych dla mieszkańców miasta.
Projekt 4: Zielona wspólnota - ogród ekologiczno - sensoryczny - SENSONIA
Działanie ma polegać na wykonaniu ogrodu sensoryczno-ekologicznego. Ogród ten ma zostać wykonany przez uczestników projektu „Zielona Wyspa- ogród ekologiczno-sensoryczny”. Przygotowanie warsztatów „coś z niczego”, dekoracje, które zostaną wykonane w trakcie tych zajęć, znajdą się w ogrodzie ekologiczno-sensorycznym. Stworzenie miejsca dla dzieci z autyzmem, gdzie będą miały dostęp do rozwijania swoich zdolności poznawczych.
Ponadto, nasza młodzież ma możliwość wzięcia udziału w kursach kwalifikacyjnych, wybranych przez siebie, a opłacanych przez Caritas Polska ( kurs do 500 zł.), oraz w Młodzieżowej Akademii Kompetencji. MAK to szkolenia dla młodzieży. Podaję przykładową tematykę: Czym różni się lider od dyktatora, Role grupowe, czyli kim jestem w zespole, Jak motywować siebie i innych do działania.