Rekrutacja 2021/2022 Zasady rekrutacji czytaj...

 5 PROFILI DO WYBORU - WYBIERZ SWÓJ 

Drzwi Otwarte Online - ZOBACZ FILM!

29 marca 2021 spotkaliśmy się z ósmoklasistami i ich rodzicami na pierwszych w historii Drzwiach Otwartych Online Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

 

 

 

 

 

 

O godzinie 18:00 na naszym facebookowym profilu rozpoczęła się relacja na żywo prosto z naszej szkoły. Pani Dyrektor, dr Iwona Gawrecka, uroczyście rozpoczęła wydarzenie i przedstawiła misję Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium. Poznaliśmy krótki rys historyczny placówki oraz obecną ofertę edukacyjną wraz z atutami, jakie Milenium oferuje przyszłym licealistom.

Wstępem do szczegółowego przedstawienia oferty był film promocyjny, który w pigułce przedstawił, dlaczego liceum Milenium to dobry wybór.
Następnie ósmoklasiści i rodzice poznali Panią Darię Przybysz, która uczy w naszym liceum chemii. Dowiedzieli się, jak wygląda nauka w Milenium od kuchni – czyli z perspektywy nauczyciela. Pani Daria położyła szczególny nacisk na aspekty takie jak: małe grupy pozwalające na indywidualne podejście do każdego ucznia oraz zwiększoną ilość godzin lekcyjnych, pozwalającą na przerobienie całości materiału w szkole, a nie w domu.
Odwiedziliśmy także mury szkoły - ósmoklasiści ruszyli na wirtualny spacer po naszym liceum
Kolejnymi gośćmi były Ada i Julka, uczennice drugiej klasy – widzowie dowiedzieli się jak wygląda nauka w Milenium z perspektywy ucznia. Dziewczyny przedstawiły zalety nauki w kameralnej szkole, opowiedziały o zajęciach dodatkowych, jakie oferuje Milenium i potwierdziły słowa Pani Darii - atmosfera w Milenium jest niepowtarzalna!
Następnie przedstawiliśmy film z naszymi uczniami w roli głównej - wspomnienia z wydarzeń w czasie wolnym od zajęć były zaproszeniem do naszego liceum. Dołączcie do nas i bawcie się razem z nami!

Na zakończenie ósmoklasiści poznali zasady rekrutacji i dowiedzieli się, jak zapisać się do naszego liceum krok po kroku. Odpowiedzieliśmy na pytania, jakie dokumenty trzeba przygotować, jak liczona jest punktacja do liceum, jakie wymagania trzeba spełnić i do kiedy trwa rekrutacja. 

W trakcie spotkania Pani Wicedyrektor, mgr Joanna Tomczak odpowiadała na czacie na liczne pytania zadawane przez ósmoklasistów i rodziców. 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, Pani Dyrektor, Pani Darii oraz Adzie i Julce, a przede wszystkim ósmoklasistom - powodzenia na egzaminie i do zobaczenia w Milenium!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


4 dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W ramach zajęć dodatkowych zapewniamy  przygotowanie do egzaminu oraz  przeprowadzenie egzaminu na miejscu. Nie wymaga to dodatkowych opłat, zajęcia odbywają się w ramach czesnego. Uczniów obowiązuje jedynie opłata za egzamin Cambridge English Qualifications.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


90

uczniów


34

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007

Powiadamiacz licealny