Rekrutacja 2021/2022 Zasady rekrutacji czytaj...

 REKRUTACJA DO LICEUM 2021/2022

Nauczanie cyfrowe

W obliczu pandemii nasza codzienność zmieniła się o 180 stopni. Pierwsze wprowadzone w Polsce zmiany związane były ze szkolnictwem – i tak już od kilku tygodni uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcące Milenium, po raz pierwszy w historii, zamienili książki na komputery, a sale lekcyjne na swoje pokoje. Nagle i niespodziewanie znaleźliśmy się w nowej erze – nauczania cyfrowego.

Sytuacja nie jest łatwa ani dla placówek, ani dla uczniów. Rodzice mogą nadal oczekiwać, by dzieci przyswoiły tyle samo materiału, co podczas nauki w szkole. Nauczyciele powinni tak prowadzić zajęcia, by uczniowie mieli szansę uzyskać takie same wyniki na świadectwach, jakie mogliby otrzymać uczęszczając na normalne lekcje w placówkach.

Najważniejsze jest to, by zapewnić dzieciom ciągłość nauki i poczucie stabilizacji. Nauczyciel nie może zostawić podopiecznych samych – nie wystarczy wysłać prezentacji i zadań domowych. Ważne, by znaleźć odpowiedni balans pomiędzy przekazywaniem wiedzy przez nauczyciela, a samodzielną pracą ucznia nad materiałem. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium od zawsze dba o to, by klasy były tworzone przez kameralną liczbę osób i aktualna sytuacja kwarantanny domowej potwierdza, że jest to najlepsze rozwiązanie. Kameralność kształcenia w naszych placówkach pozwala na utworzenie zgranej grupy, dobry kontakt, lepsze przyswojenie wiedzy i indywidualne podejście nauczyciela do uczniów. A jako niepubliczna szkoła mamy większą swobodę i szybciej reagujemy podejmując decyzję w jakim zakresie podstawa programowa ma być realizowana bez straty dla uczniów.

- W tej trudnej sytuacji dla wszystkich, aby zminimalizować stres uczniów i problemy w łączeniu się z nauczycielami, zakupiliśmy, co nie jest normą w innych szkołach, dostęp do platformy Internetowej, która zapewnia bezproblemowe prowadzenie lekcji on-line. Wersja płatna działa sprawniej niż platformy darmowe. Płynnie udało nam się przenieść naukę ze szkoły do domów uczniów - mówi Dyrektor Akademickiego Liceum Milenium, dr Iwona Gawrecka: - Platforma do nauki zdalnej, będzie dopełnieniem tradycyjnej formy nauczania, po ustąpieniu epidemii - dodaje.

Ważna jest teraz rola rodzica. Powinniśmy nie kontrolować, ale rozmawiać i słuchać naszych dzieci. W razie pytań, wątpliwości lub uwag dotyczących nauczania, warto skontaktować się ze szkołą i opowiedzieć o swoich obawach. Pamiętajmy, że nauczyciele, rodzice i uczniowie mają ten sam cel – jak najlepiej odnaleźć się w obecnej sytuacji, która niestety może się powtórzyć w przyszłości.


4 dodatkowe języki obce do wyboru

oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania uczniów

Język hiszpański, niemiecki, francuski oraz rosyjski. Zajęcia dodatkowe: programowanie systemów komputerowych, nauka i ćwiczenia z programem AutoCAD oraz łacina.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


90

uczniów


34

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007