KORONAWIRUS. Wszystkie zajęcia zawieszone. czytaj...

 REKRUTACJA DO LICEUM 2020/2021

Wyniki próbnych matur 2020

W 2020r. Uczniowie Szkół Średnich już trzy razy przystępowali do pisania matury próbnej. Ten ostatni, był przeprowadzony w trybie online. W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki Uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium.

Sukces wyników wynika z tego, iż przedmioty w rozszerzeniu (czyli te, które będą zdawać na maturze) Uczniowie zgłębiali w zaledwie 5-7 osobowych zespołach. Dzięki tak przyjętemu systemowi nauczania (w każdej klasie zwiększona liczba godzin z przedmiotów egzaminacyjnych), podobnie jak uczniowie klasy ósmej w czasie pandemii, maturzyści mają już zrealizowaną podstawę programową ze wszystkich przedmiotów i rozwiązują testy maturalne w ramach powtórek. Taki sposób organizacji kształcenia pozwala uczniowi bardzo dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego w szkole, nie musi szukać pomocy na korepetycjach. Program nauczania w naszym liceum jest tak skonstruowany, aby uczniowie w ostatniej klasie, w odróżnieniu od innych liceów, głównie utrwalali wiedzę i przygotowywali się do matury i przyszłego studiowania.

WYNIKI PRÓBNYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH

Rok szkolny 2019/2020

I próba-początek stycznia,

II próba-luty/marzec,

III próba - kwiecień

 *Źródło danych

https://www.oke.poznan.pl/files/cms/574/mat_wyniki_teryt_podstawowy_2019.pdf

https://www.oke.poznan.pl/files/cms/574/mat_wyniki_teryt_rozszerzony_2019.pdf

 

Naszym Maturzystom gratulujemy i życzymy sukcesów na egzaminach dojrzałości.


4 dodatkowe języki obce do wyboru

oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania uczniów

Język hiszpański, niemiecki, francuski oraz rosyjski. Zajęcia dodatkowe: programowanie systemów komputerowych, nauka i ćwiczenia z programem AutoCAD oraz łacina.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


90

uczniów


34

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007

Powiadamiacz licealny