Rekrutacja 2021/2022 Zasady rekrutacji czytaj...

Szkoła z pasją!

Akademickie Liceum Milenium to szkoła niepubliczna, działająca na prawach szkoły publicznej. Jesteśmy kameralną placówką kształcącą licealistów od 2016 roku, w której panuje atmosfera przyjaźni, życzliwości, tolerancji i zaufania oraz w której żaden uczeń nie jest anonimowy.

Najważniejszymi zadaniami naszego liceum jest zapewnienie gruntownego i wszechstronnego wykształcenia. Filozofią naszej szkoły jest interdyscyplinarne podejście do kształcenia uczniów, tak aby stawali się oni społecznie odpowiedzialnymi i krytycznie myślącymi obywatelami, zdającymi sobie sprawę z różnorodności świata.

Ponadstandardowa liczba godzin z przedmiotów w rozszerzeniu oraz z języków obcych, a także wysoki poziom nauczania pozwalają ubiegać się absolwentom o miejsca na wymarzone kierunki studiów w kraju i za granicą.

W gronie najlepszych!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, o bardzo dobrych wynikach egzaminu dojrzałości wśród naszych tegorocznych maturzystów. Wszyscy uczniowie egzamin maturalny napisali na podobnym bardzo wysokim poziomie.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Uzyskali oni najlepsze średnie wyniki wśród gnieźnieńskich szkół średnich publicznych i niepublicznych w 7 egzaminach (na 10 egzaminów wliczając poziom podstawowy i rozszerzony).

Zobacz tabele z wynikami z matury w 2020 roku (kliknij tutaj)

W liceum nie jest nudno. Zobacz co ostatnio działo się w naszej szkole!

Dzień Dawcy Szpiku

Dzień Języków Obcych

Dzień Śpiocha

English Song Festival

Koncert Kolęd

Lekcja WF

Na planie Jaka To Melodia

Pasowanie na ucznia Liceum

Targi Edukacyjne

Wyjazd na targi edukacyjne uczelni brytyjskich w Gdańsku

Światowy Dzień Logiki

Nasi uczniowie o szkole

Zobacz co myślą o szkole uczniowie. Czy starcza im czasu na swoje hobby i pasje?

Jak to jest, że tyle przerabiają w szkole i mają jeszcze czas wolny po lekcjach?

Poznajcie Adę, która wam wszystko opowie.