Weź udział w konkursie ZIELONE POMYSŁY czytaj tutaj

O nas

Szkoła z pasją!

Akademickie Liceum Milenium to szkoła niepubliczna, działająca na prawach szkoły publicznej. Jesteśmy kameralną placówką kształcącą licealistów od 2016 roku, w której panuje atmosfera przyjaźni, życzliwości, tolerancji i zaufania oraz w której żaden uczeń nie jest anonimowy.

Najważniejszymi zadaniami naszego liceum jest zapewnienie gruntownego i wszechstronnego wykształcenia. Filozofią naszej szkoły jest interdyscyplinarne podejście do kształcenia uczniów, tak aby stawali się oni społecznie odpowiedzialnymi i krytycznie myślącymi obywatelami, zdającymi sobie sprawę z różnorodności świata.

Ponadstandardowa liczba godzin z przedmiotów w rozszerzeniu oraz z języków obcych, a także wysoki poziom nauczania pozwalają ubiegać się absolwentom o miejsca na wymarzone kierunki studiów w kraju i za granicą.

 

W gronie najlepszych!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, o bardzo dobrych wynikach egzaminu dojrzałości wśród naszych tegorocznych maturzystów. Wszyscy uczniowie egzamin maturalny napisali na podobnym bardzo wysokim poziomie.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Uzyskali oni najlepsze średnie wyniki wśród gnieźnieńskich szkół średnich publicznych i niepublicznych w 7 egzaminach (na 9 egzaminów wliczając poziom podstawowy i rozszerzony).

  Zobacz tabele z wynikami z matury w 2021 roku (kliknij tutaj)

Nasi uczniowie o szkole

Zobacz co myślą o naszym liceum uczniowie.

Czy starcza im czasu na swoje hobby i pasje?

Jak to jest, że tyle przerabiają w szkole materiału a i tak mają jeszcze czas wolny po lekcjach?

Poznajcie Adę, która Wam wszystko opowie.

Zadzwoń

61 4245007