Profil lingwistyczny

Profil lingwistyczny skierowany jest do osób, które widzą siebie w zawodzie nauczyciela języków obcych, tłumacza, tłumacza przysięgłego, specjalisty d.s. public relations, specjalisty d.s. marketingu międzynarodowego, dziennikarza lub redaktora.

Czy po profilu lingwistycznym możesz liczyć na dobre i ciekawe studia? Kierunków można szukać między innymi na poniższych wydziałach:

ROZSZERZONE PRZEDMIOTY: j. polski, j. angielski, j. niemiecki/j. hiszpański

wyniki 2023 matura z języka polskiego Gnieznowyniki 2023 matura z języka angielskiego Gniezno

porównanie rozszerzeń język niemiecki lub hiszpański w liceum

Galeria 2023/2024

O Liceum

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium

Liceum Milenium

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium to placówka niepubliczna działająca na prawach szkoły publicznej. Organem prowadzącym jest Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, która skupia wokół siebie przedszkole, szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Prowadzi też studia licencjacie i magisterskie oraz studia podyplomowe na 42 specjalnościach.

Liceum kontynuuje tradycje kształcenia młodzieży po Akademickim Gimnazjum Milenium, które rozpoczęło swoją działalność w 2010 roku. Gimnazjum podobnie jak ALO uchodzi za jedną z najlepszych szkół ponadpodstawowych w Gnieźnie i powiecie.

Milenium to kameralna placówka kształcąca licealistów od 2016 roku, w której panuje atmosfera przyjaźni, życzliwości, tolerancji i zaufania oraz w której żaden uczeń nie jest anonimowy. Licealiści mają do wyboru 6 kierunków profili klas, w których wybrane rozszerzenia przedmiotów zdawanych na maturze są przerabiane w ponad standardowej liczbie godzin. Mimo, iż nie jesteśmy językowym liceum nasi uczniowie mają zapewnione 5 godzin języka angielskiego tygodniowo. Dodatkowo mogą też wybrać inny język obcy. Od rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 mamy w ofercie szósty profil lingwistyczny. Jesteśmy szkołą z pasją.

W prestiżowym konkursie "Perspektywy" Akademickie Liceum w 2024 roku zajęło wysokie 7 miejsce w Wielkopolsce, a 125 w Polsce. Zdobyło też pierwszy raz w historii gnieźnieńskich szkół średnich miano ZŁOTEJ SZKOŁY.

Młodzież w naszym liceum uczy się na jedną zmianę. Wszystkie zajęcia odbywają się od godzin porannych, a szkoła otwarta jest już od godziny 7:00. Na terenie placówki znajdują się dwie aule, wszystkie sale lekcyjne są klimatyzowane, boisko sportowe i plac zabaw. Jest także parking rowerowy i dla skuterów. Każdy uczeń ma możliwość korzystania z dobrze wyposażonej biblioteki szkolnej oraz stołówki licealnej.

Zachęcamy do zapoznania się z procedurą rekrutacji do liceum na rok 2024/2025 oraz harmonogramem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

liceum gniezno aktualności

galeria liceum