Rekrutacja 2021/2022 Zasady rekrutacji czytaj...

 • Spotkanie rodziców z dyrekcją liceum

  Spotkanie rodziców z dyrekcją liceum

  Informujemy, iż rozmowy dyrekcji liceum z rodzicami (prawnymi opiekunami kandydata) i kandydatem odbędą się na przełomie maja i czerwca 2021 r. Będziemy się z Państwem kontaktować w celu umówienia spotkania.
  Czytaj więcej
 • Matura zdana na 100%!

  Matura zdana na 100%!

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, o bardzo dobrych wynikach egzaminu dojrzałości wśród naszych maturzystów. Wszyscy uczniowie egzamin maturalny napisali na podobnym bardzo wysokim poziomie i zdali go w 100%!
  Czytaj więcej
 • Zobacz dlaczego warto dołączyć do nas!

  Zobacz dlaczego warto dołączyć do nas!

  Akademickie Liceum Ogólokształcące Milenium jest szkołą niepubliczną działającą na prawach szkoły publicznej. Współpracujemy z uczelniami wyższymi takimi jak: GSW Milenium, PWSZ, UAM oraz pracownikami naukowymi.
  Czytaj więcej
 •  Szukasz dobrego liceum? 

   Szukasz dobrego liceum? 

  Oferta 5 profili, 5x język angielski w tygodniu, 4 dodatkowe języki do wyboru i zajęcia fakultatywne. 

  Czytaj więcej

 5 PROFILI DO WYBORU - WYBIERZ SWÓJ 

Licealiści Milenium w projekcie „Czas na Młodzież”

Uczniowie naszego liceum biorą udział w projekcie „Czas na Młodzież” współfinansowanym przez środki Unii Europejskiej! Jedna z grup projektowych podjęła współpracę ze Stary Ratusz w Gnieźnie, by stworzyć na ich dziedzińcu ogród o nazwie Sensonia.

Czytaj dalej

Powodzenia maturzyści!

Nasi licealiści od dziś mierzą się z egzaminem dojrzałości! We wtorek rano podchodzą do egzaminu z języka polskiego, jutro czeka ich matematyka na poziomie podstawowym. 6 maja zaczynają od egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a w kolejnych dniach licealiści będą mogli spróbować swoich sił z przedmiotów rozszerzonych - m.in. z biologii, chemii, fizyki, matematyki, języka polskiego czy angielskiego. 

Trzymamy za Was kciuki, będzie dobrze! :)

Czytaj dalej

Matury 2021

Nasi licealiści mają za sobą trzy dni egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. We wtorek rano podeszli do egzaminu z języka polskiego, w środę zmierzyli się z matematyką na poziomie podstawowym. 6 maja zaczęli od egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a w kolejnych dniach, aż do 19 maja, licealiści będą mogli spróbować swoich sił z przedmiotów rozszerzonych - m.in. z biologii, chemii, fizyki, matematyki, języka polskiego czy angielskiego. 

Czytaj dalej

Nagrodzenie laureatów konkursu "Odbite w lustrze"

27 kwietnia spotkaliśmy się w naszej szkolnej bibliotece z laureatami konkursu fotograficznego "Odbite w lustrze". Pomimo wyjątkowych okoliczności bardzo nam miło, że mogliśmy spotkać się młodymi fotografami, nagrodzić ich prace i razem podziwiać galerię konkursowych fotografii.

Czytaj dalej


4 dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W ramach zajęć dodatkowych zapewniamy  przygotowanie do egzaminu oraz  przeprowadzenie egzaminu na miejscu. Nie wymaga to dodatkowych opłat, zajęcia odbywają się w ramach czesnego. Uczniów obowiązuje jedynie opłata za egzamin Cambridge English Qualifications.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


90

uczniów


34

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007

Powiadamiacz licealny