5 PROFILI DO WYBORU - WYBIERZ SWÓJ 

Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej Liceum Milenium

29 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów Akademickiego Liceum Milenium. W głównej auli Milenium obok uczniów trzeciej klasy liceum i władz szkoły usiedli również zaproszeni goście, przyjaciele i rodzice licealistów, którzy już na początku maja zmierzą się z egzaminem dojrzałości.

Zakończenie edukacji przez uczniów klasy maturalnej to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły. Po uroczystym wejściu władz i odśpiewaniu hymnu narodowego swoje przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor dr Iwona Gawrecka. Następnie gratulacje uczniowie przyjęli od rektora GSW Milenium dr. Krzysztofa Gawreckiego i wychowawczyni klasy mgr Magdaleny Błachowiak.

W części artystycznej po raz ostatni w murach naszej szkoły mogliśmy usłyszeć głos Igi Boguckiej, która przez wiele lat występowała na ważniejszych uroczystościach akademickich w Milenium.

Po przemówieniu uczniów i przedstawicielki rady rodziców nastąpił bardzo wzruszający moment podziękowań skierowanych do grona pedagogicznego. Następnie władze wyróżniły uczniów, którzy reprezentowali liceum i aktywnie brali udział w życiu szkoły i klasy.

Na zakończenie oficjalnej części absolwenci z rocznika 2022 wyrzucili w górę birety, które towarzyszyły im od początku dzisiejszej uroczystości. Tradycyjnie po wydarzeniach w auli dyrekcja i uczniowie posadzili przy boisku szkolnym drzewko owocowe i wspólnie udali się na poczęstunek.


4 dodatkowe języki obce do wyboru

wybierz język hiszpański, niemiecki, francuski lub rosyjski. Skorzystaj z dodatkowych zajęć i naucz się rysować w programie AutoCAD lub poznaj łacinę. 

W naszym liceum zostaniesz przygotowany do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2. W ramach zajęć dodatkowych zapewniamy  przygotowanie do egzaminu oraz  przeprowadzenie egzaminu na miejscu. Nie wymaga to dodatkowych opłat, zajęcia odbywają się w ramach czesnego. Uczniów obowiązuje jedynie opłata za egzamin Cambridge English Qualifications.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


95

uczniów


40

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007